Jak to u nás frčí

19.8.2013 proběhla řada změn ve složení osazenstva. Inés má nový domov v ChS Z Elfího údolí. Gerda se přesunula na detašované pracoviště společně s Nicol, ta se ale po vrhu s Manulem vrátí zpátky. Přijela nám nová posila z Německa.

4.8.2013 po dlouhé době se dnes dostávám k použitelnému počítači, tak jen rychle novinky. Porodila Nicol, Gerda i Zaira. Všechny hurá v pořádku i s díťátky. Inés vypadá březí. Zaira mi udělala velkou radost, protože všechna mláďata jsou v kombinaci béžová se šafránovou. Některá morčátka se chystají k přesunu, Zaiřin vrh si nejspíš nechám celý. Jak to půjde, nafotím a umístím na web eSka, Téčka i Účka.

12.6.2013 vypadá to, že Gerda a Zaira jsou březí. Obě s Andiamem.

9.6. 2013 nás opustila Planet Earth z Elfího údolí. Těžko k tomu cokoliv psát, slova jsou málo. 

23.5. 2013 Planet je březí s Tarzanem. Ten se aktuálně činí v rodné ChS. Luxus se přestěhoval za mazlící kariérou ke Klárce na Ranch Calamity Jane.

7.5.2013 jdu nahlásit výstavní úspěchy. Inés se opět předvedla. Dojela šampióna a umístila se na 3. Kladenské výstavě na 1. místě v juniorech hladkých a taktéž 1. místě v juniorech krátkosrstých. Na 4. Kladenské výstavě obsadila v totožných kategoriích obě druhá místa. Manuel si suverénně střihnul výstavní premiéru a urval svoje první dvě čekatelské kartičky. Zároveň byl registrován. Takže pobočka Pchery má za péči a přípravu Manuelka jedničku.

14.4. 2013 konečně nesu zase veselé zprávičky. Inés na Forpets předvedla za oba dny pěkné body i umístění a po příjezdu domů nás uvítala Zaira čtyřmi miminky, takže jupí vrh R je tu. Orhea se odstěhovala do ChS Z Elfího údolí.

11.4.2013 Planet porodila velikou bílou holčičku, která bohužel vzápětí uhynula.

10.4.2013 slavnostně oznamuji, že ChS Consuelo má pobočku. Konkrétně v Pcherech v okrese Kladno.  Předvoj generálmajor HipHop Dvůr Obora a jeho pobočník plukovník Manuel hlásí na všech frontách klídek a lázeňská pohoda. No, ještě se uvidí, během letošní kladenské výstavy vytasím bílé rukavičky a provedu první inspekci!

7.4.2013 dnes jsem se hned po ránu dozvěděla, že naše odchovankyně Hermosa sídlící v ChS Golden Bay porodila dvě miminka. Moc gratuluju. Tady se pro změnu pořád nerodí..

4.4. 2013 Planet se začíná otevírat. Vzhledem k tomu, že u ní je to obvykle stylem jeden den na půl cm a druhej den mladý, tak už to může být kdykoliv. Jsem zvědavá,jestli bude zas nějakej satének. No, hlavně budu spokojená, když porod dopadne dobře.

3.4. 2013 Planet a Zaira se kulatí. A já šmíruju a šmíruju. Snad už to brzy bude a jaro taky, bych už prosila.Dnes dorazily senné brikety, morčatům chutnají, tak snad je úplně vyměním za seno. Žádnej binec okolo morčatárny, levnější než seno. Kdyby někdo měl zájem, napište na mail,pošlu odkaz na firmu, která ty  brikety vyrábí.

24.3.2013 včera jsem si udělala prima výlet po severu Čech a dovezla si Andiama Od Nicolette a Nicol Miu. Tímto děkuji  oběma dámám chovatelkám za velmi příjemné odpoledne. Po návratu domů jsem šla v noci na wc a při posvícení mobilem do morčatárny jsem zjistila, že Gerda akorát rodí. Na svět se vyloupl bílý tmavooký sameček v saténu, drobeček váží 110 g. Takže máme vrh Q.

16.3. V minulých dnech provedla přesun krémová samička Ofélie směrem CHS Ad Astra. Nobbly Teddy Od Nicolette se odstěhovala k mojí taky morčaty nakažené skorošvagrové Hance do Kynšperka.

4.3. 2013 včera jsem s s Tarzanem a Inés zúčastnila 2.Výstavy krátkosrstých morčat v Toulcově Dvoře. Tarzan s počtem bodů 96 a 96,5 dosbíral svých pět kartiček, takže má vyježděného Šampiona ČR. Pro Inés to byla premiéra, obdržela 96 a 97 bodů, díky stresu měla jiny krásná ouška málo sklopená a přišla tím o půl bodíku. Já jí to nezazlívám,  výstavní premiéru zvládla bezvadně. Do CHS Anubis se přesunula Yung Joc, Earl se vrátil domů do Elfího údolí a do nového působiště odcestovala Maya a Paloma. Domů jsem si přivezla klučíka Luxusíka Plzeňský kraj. Ještě se u mámy vykrmuje jeden sameček, který se k nám snad taky brzy uráčí.

A na prodej stále máme jednu malou čokoládovou samičku, viz sekce Můžu vám nacpat morče?

17.2.2013 HipHop a Manuel se společně odstěhovali do nového domova na Kladensku. Budou se  mít pohádkově. Doufám, že se to zbývající morčata nedozví, hrozilo by totiž, že se sbalí a odjedou tam taky.

14.2.2013 Mariana odcestovala do nového domova.

11.2. 2013 Nana odputovala za lepšími zítřky.

9.2. 2013 chystám se na Krátkosrstou výstavu 3.3. s Tarzanem a Inés v páru. Přivezu si odtamtud také dvě nové chovné posily, jednu lepší než druhou.

4.2. 2013 Zaira porodila dvě samičky v barvě čokoládová s béžovou, vrh P.

29.1.2013 Planet porodila dvě krásné holčičky,bílou tmavookou v saténu a krémovou, takže máme vrh O.

24.1.2013 Planet i Zaira vypadají otevřené hodně podobně, tak jsem zvědavá, kdo dřív.

22.1.2013 Planet se kulatí, taktéž Zaira, ta si na tajňačku miminka dovezla v bříšku. Otec Fantom Savonnier.

14.1. Gerda porodila jednu bílou tmavookou samičku. Vůbec jsem netušila, že je březí, tak dobře tu malou schvovávala. Takže máme vrh N.

10.1.2013 Planet je březí s Tarzanem.

2.1.2013 tak nám ten nový rok začíná smutně, druhý sameček z vrhu M uhynul. Zbývající tři vypadají  dobře, tak snad to zvládnou.

30.12.2012 jeden sameček z vrhu M uhynul.

25.12.2012 konec utrpení úchyla u morčatárny, saténka porodila pět krémových miminek, vypadá to na tři samečky a dvě samičky. Takže máme vrh M.

23.12.2012 Dina se přestěhovala do jedné veselé rodiny jako mazlík. Taktéž krémové samičky z vrhu K opustily svoje rodiště. A dovezla jsem si béžovou samičku Zairu z CHS Dvůr Obora. Mám opět příležitost chodit civět kdy už, tentokrát na saténku.

13.12. 2012 a jak to tak bývá, průšvihy nechodí po jednom. Uhynula Tlapka, byla ve vysokém stupni březosti.

4.12.2012 tak Noblynka měla úraz. Zjistila jsem, že není schopná baštit, slintala a šíleně zhubla. Na veterině po ošetření v narkóze pravili, že měla díru v jazyku, nejspíš od sena a následně se tam udělal zánět. Takže léčíme až se hory zelenají. Už zase sama jí, tak držte palce, ať to zvládne. Miminka dokrmuju, jsou to pěkní sosáci.

24.11.2012 dnes jsem se zúčastnila poslední výstavy v tomto roce a to v Benešově nad Ploučnicí. Výstava se odehrála ve velmi příjemných prostorách, morčátka  byla bezvadně obstarána a bylo si kam sednout, atmosféra super, takže z mé strany naprostá spokojenost. Planet získala svou šestou čekatelskou kartičku a s 97 bodíky obsadila pozici 2.nejlepší hladké adult. Tarzan obdržel třetí čekatelskou kartičku, 96,5 bodíku a 2.místo v hladkých, kategorie baby. Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Kam sakra na výstavě  zmizelo zrcadlo z dámských záchodů, které tam ráno viselo nad umývadlem a odpoledne už ne???

15.11.2012 dnes nás opustila Billie Jean Z Elfího údolí. Proč po radostech musí vždycky následovat nějaký smutek...

14.11.2012 Nobly porodila pět miminek. Vypadá to na tři samičky a dva samce, barva aguti oranžová.

9.11.2012 Dina porodila čtyři miminka. Dvě krémové samičky a dva bílé tmavooké samečky. Porod bez problémů, mrňousové vypadají naprosto ok. Takhle  kdyby to šlo pořád !

7.11.2012 A zas tu máme úchyla u morčatárny . Furt čumí...

28.10.2012 Josefinka už má nové působiště. Nobly a Dina se zvesela kulatí, jsem moc zvědavá na miminka. A jedna moc příjemná zpráva, paní Zdeňka Hlaváčková (CHS Arsoan) o víkendu vystavila Grétu v Bohuňovicích. Grétka obdržela dvě čekatelské kartičky a krásné hodnocení 98 a 96,5 bodu. Takže veliká gratulace do Ostravy.
(O to víc mě štve, že její úžasná sestřička, kterou jsem si nechala, nedávno přišla díky jiné samici o velký kus ucha)

4.10. 2012 Chanza a Herbík odputovali do nového domova, přeju hodně radosti.

24.9.2012 Tak uplynulý víkend nám nadělil čtyři nová miminka a Tarzánka k tomu. Takže máme vrh I a J.

21.9.2012 Billie Jean i Planet Earth stále vcelku, první zmiňovaná už poměrně dost otevřená, tak uvidíme, jestli budou víkendová miminka. V neděli si pojedu pro Tarzánka, tak pevně doufám, že jak za mnou zapadnou dveře, obě holky nepřitlačí a nevyklopí děti schválně, když nebudu doma.

16.9.2012 dnes nám velmi milá návštěva z CHS Golden Bay dovezla spoustu dárečků a odvezla si Hermínku. Snad jim bude spolu dobře.

13.9.2012 holky dělají fóry s rozením. Tak aspoň aktuální foto Tarzánka.

Foto: Noemi Lisá, CHS Od Julie

4.9.2012 Planet a Billie se kulatí, malá Chanzinka roste jako z vody.

29.8.2012 tak dnes nad ránem saténka porodila. Našla jsem jen jedno mrtvé miminko. Odpoledne kráčím kolem morčatárny a vtom z horního boxu šílený pískot, a ono to další mimino a živé, společně s ještě jedním mrtvým schovaní pod senem. Pro vysvětlení, jsem prcek a tohle byl box úplně nahoře vlevo, fakt tam pořádně nevidím. Je to krémová samička, bohužel má jeden zálomek. Asi dostane jméno Chanza, to je španělsky žert.

28.8.2012 jupí, bude přírůstek do řad chovných morčátek. Včera se narodil, jmenuje se Tarzan a přišel na svět v CHS Od Julie.

Foto: Noemi Lisá, CHS Od Julie

27.8. 2012 další radost, Billie Jean je březí s HipHopem.

20.8.2012 saténka se blíží k porodu, apetit nezmenšen, takhle se tradičně dožaduje jídla:

19.8. 2012 včera odputovala do nových domovů dvě mláďata z vrhu G. A mám super novinu, Planet Earth je březí s Earlem!

11.8.2012 už máme na prodej jen jednu samičku, mrkněte na to, třebas se někomu hodí. Do nového domova dnes odcestoval Pepa s Chupa Chupsem. Budou plodit, až se Brdy zazelenají ;)

9.8.2012 dnes je na programu rodinná historka pro pobavení. Protože jsem zjistila, že jedno morčecí mrně má plíseň, dostalo koupel v Imaverolu. Druhý den jsem kydala zvěř a mimina z téhož vrhu s mámou byli odloženi ve vaně. Když jsem je tam dávala, všimla jsem si, že další sourozenec i máma mají plíseň taky. Stejně jako předchozí den jsem si šla naředit Imaverol. Zazvonil mi telefon, položila jsem misku s ohřátou protiplísňovou koupelí na kuchyňský stůl a šla do obýváku. Vracím se s telefonem a Imaverol nikde. Běžím do koupelny, jedno morče mokré, miska prázdná hozená na zemi a vedle stojí náš nejmladší dvouapůlletý synátor a tváří se jako hotové neviňátko. Konečně mám doma morčatáře následníka ;)

29.7.2012 saténka a Tlapka jsou březí s Earlíkem.

28.7.2012 jsem se zúčastnila výstavy v Horšovském Týně. Prima den, super atmoška. Pepa získal první čekatelskou kartičku, Chupa Chups taktéž a navíc byl druhý nejlepší v krátkosrstých adultech.

21.7.2012 přibližně za dva týdny bude k odběru samička Gréta, viz rubrika Můžu vám nacpat morče?

16.7.2012 Noblynka porodila čtyři miminka, největší udušené. Takže máme vrh H. Ve vrhu je jedna béžová hladká samička, jeden béžový hladký sameček a jedna teddička béžová se zlatou.

11.7.2012 Noblynka se blíží k porodu. Zatím si ale stále hraje na kamzíka a skáče nahoru na palandu.

8.7.2012 malý satéňáček uhynul.

1.7.2012 tak jdu nahlásit novinky. Suma sumárum na konci víkendu máme doma o tři čekatelské kartičky, jeden pohár a dvě kokardy navíc. Včera porodila Billie. Tři mrtvá miminka a jedno živé, krémového saténka. Billie ho nechce krmit, okousala mu trochu ouška. Takže dokrmujeme a mimís bydlí v separaci.

 

24.6. 2012 Dina konečně porodila. Takže máme vrh G.

22.6.2012 živé lívance aktuálně...

Billie se válí v rohu, kam chodí čůrat...

Dina se zašívá pod rampou, abych na ni neviděla asi. V pozadí pozadí Planet, vlevo se blýská saténka.

20.6.2012 asi vypadám jak pedofil u školky...chodím vysedávat k morčatárně a pozorovat březule Bilču a Dinu, jestli jako už něco bude...a ráno vyletím z postele a jdu se rovnou podívat, jestli na mě čeká nějaký překvapení ... ty potvory mě schválně napínaj a furt nic..mimina v nich čutaj, že je to vidět na dálku...

13.6.2012 Noblynka je březí s Hopíkem.

7.6.2012 vysněná morčatárna je doma :-) fotečky zde: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=26642&page=0&comment=n

5.6.2012 děkuji Ladušce Bártů za zásoby sena, uložila jsem je v kočárkárně, snad mě za to žádnej soused nezabije :-)

4.6.2012 samičky Fren a Freya odfrčely do nového společného domova.

1.6.2012 sameček Fabian dnes odjíždí ke kamarádce Janě do Dobříše dělat společnost jejímu morčákovi.

24.5.2012 Billie Jean je březí s Pepinem.

23.5.2012 Dina je březí s Chupa Chupsem.

19.5.2012 v nabídce dvě samičky tan černé. K odběru zhruba za dva týdny.

29.4.2012 Tlapka porodila čtyři mláďata, vypadá to na tři samičky a jednoho samečka. Sameček je černý s malinkým bílým flíčkem na nose, dvě samičky tan černé,jedna samička tan černá s červenou a bílou. Nechápu, jak ti mrňousové mohli přežít šílený skok viz níže. Takže máme vrh F.

28.4.2012 Noblynka už je doma.

25.4.2012 přestože jsem už žádné další přírůstky do řad chovných neplánovala, ještě jeden bude. O víkendu připutuje teddička Nobly Teddy Od Nicolette. Noblynka mi prostě padla do oka.

Jinak jsem si vždycky myslela, že vysokobřezí samice vlastní pud sebezáchovy a miminozáchovy. Asi ne. Nebo je Tlapka převlečený jelen. Vylezla z boxíku a skočila dolů z klecí, na kterých box stál. Výška cca metr sedmdesát. Má lehce nateklý jeden pysk, takže padala nejspíš po hubě. Miminka se hýbou. Držte palce, ať je vše ok.

16.4.2012 jdu nahlásit výsledky z ForPets. Yung Yoc Broučínov i Planet Earth Z Elfího údolí získaly obě po třech čekatelských kartičkách. Planet Earth Z Elfího údolí se ve čtvrtek umístila na 2.místě v kategorii Krátkosrsté junior a na 4.místě v hladkých, v neděli na 1.místě v kategorii Krátkosrsté junior a opět na 4.místě v hladkých. Moc děkuji Janě Krausové za pomoc s přípravou.

30.3.2012 Tlapka je březí s Hopíkem.

19.3.2012 úspěšně přihlášení Planet Earth a Yung Joc na Forpets, tak se těšíme.

11.3.2012 konečně přefocena veškerá zvěř:http://consuelo.websnadno.cz/Nasi-zrouti.html (Ve víru dětí jsem nafotila všechna morčata krom Tlapičky. Tu jsem naaranžovala, přišel manžel, pravil, že mám tu fotící deku zmuchlanou a narovnal ji. V důsledku toho má Tlapka nejkrásnější pozadí ;-))

2.3. 2012 přijuchala bílá tmavooká krasavice Billie Jean Z Elfího údolí.

9.2.2012 dorazila malá samička po Yasmínce. Děkuji p. Zachové z CHS Terra Punctata za všechnu péči.

 

28.1.2012 Vrh E - Tlapička porodila 4 miminka. Nevím, co bylo špatně, ale do týdne všechna uhynula.

13.1.2012 dorazil importovaný sameček Capranis Earl z CHS Z Elfího údolí. Je neuvěřitelně mírný, tak jsem zvědavá, jak se u nás zabydlí.

9.1. 2012 Tlapička už se nám krásně kulatí, budou miminka s Pepínem. Předevčírem porodila Yasmínka v CHS Terra Punctata. Je to vlastně můj odchov, čiže vrh D. Protože jsem přišla o její sestřičku Yaninku, paní Radaně Zachové se mě nejspíš zželelo, takže miminko bude moje.

Inspirována CHS Z Elfího údolí, připojuji se k projektu Malá pomoc. Na konci každého roku bude určitá částka z prodeje morčat použita k nákupu potřebných věcí pro konkrétní zvířecí útulek. Nejspíš to nebude závratný dar, ale každé moře je složené z kapek a když se tímto počinem nechá inspirovat někdo další, budu moc ráda.

A na závěr dnešního zpravodajství bych ráda poděkovala Janě z CHS Z Elfího údolí za vytvoření nového banneru na tyto stránky.

3.1.2012 přicestovala saténová samička Yung Joc Broučínov.

 

22.12. 2011 přicestoval sameček Chupa Chups Mown Hay.

11.12.2011 Smutníme, Yaninka porodila čtyři mrtvá miminka, ani je nevybalila. Následujícího dne zemřela i ona. Nejspíš na toxémii.

22.11. 2011 Yasmína odcestovala do CHS Terra Punctata za lepšími zítřky.

18.11. 2011 Yaninka nám přibrala, tudíž hurá, vypadá to na březost.

27.10. 2011 dorazila naprosto zásadní posila do chovu, nádherná samička Planet Earth Z Elfího údolí.

19.9.2011 Vrh C - Tlapička porodila tři krásné holčičky, dvě úplně černé a jednu černou tan s červenou a bílou.

28.8.2011 podle váhy potvrzena březost Tlapky, tak se těším na miminka. Bude to mazlíkovský vrh, otec HipHop Dvůr Obora.

4.8. 2011 přibyla nová samčí buffí posila, Strýc Pepin Broučínov. Doufám, že se konečně začne zabřezávat, vypadá to, že holky vyhlásily hromadnou neplodící stávku.

 

13.3. 2011 se narodil vrh B, samička v barvě tan béžová a sameček US teddy bílý s béžovou, měl zdeformované přední tlapičky a máma ho nechtěla krmit, než jsem stihla začít krmit uměle, uhynul.

30.1.2011 se narodil vrh A, dva kluci a jedna holčička, všichni bílí červenoocí, samička a jeden sameček anglické hladké, jeden sameček anglický crested.